Adana İl Geneli Bilgileri

Adana çevresinde bilgisi bulunan 224 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 13.141 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Çukurova Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Adana’nın En İyi Liseleri

Adana çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Çukurova Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Adana’nın Liseleri

Adana çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.