Adıyaman İl Geneli Bilgileri

Adıyaman çevresinde bilgisi bulunan 82 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 4.003 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Adıyaman Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Fırat Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Adıyaman’ın En İyi Liseleri

Adıyaman çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Adıyaman Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Fırat Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Adıyaman’ın Liseleri

Adıyaman çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.