Afyonkarahisar İl Geneli Bilgileri

Afyonkarahisar çevresinde bilgisi bulunan 112 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 3.704 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Afyon Kocatepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Afyonkarahisar’ın En İyi Liseleri

Afyonkarahisar çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Afyon Kocatepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Afyonkarahisar’ın Liseleri

Afyonkarahisar çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.