Ağrı İl Geneli Bilgileri

Ağrı çevresinde bilgisi bulunan 55 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.155 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Ağrı’nın En İyi Liseleri

Ağrı çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Ağrı’nın Liseleri

Ağrı çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.