Aksaray İl Geneli Bilgileri

Aksaray çevresinde bilgisi bulunan 59 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.277 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Aksaray Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Niğde Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Aksaray’ın En İyi Liseleri

Aksaray çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Aksaray Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Aksaray’ın Liseleri

Aksaray çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.