Amasya İl Geneli Bilgileri

Amasya çevresinde bilgisi bulunan 57 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.071 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Amasya’nın En İyi Liseleri

Amasya çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Amasya’nın Liseleri

Amasya çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.