Ankara İl Geneli Bilgileri

Ankara çevresinde bilgisi bulunan 615 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 61.027 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Ankara’nın En İyi Liseleri

Ankara çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Ankara’nın Liseleri

Ankara çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.