Antalya İl Geneli Bilgileri

Antalya çevresinde bilgisi bulunan 253 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 13.560 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Antalya’nın En İyi Liseleri

Antalya çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Antalya’nın Liseleri

Antalya çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.