Ardahan İl Geneli Bilgileri

Ardahan çevresinde bilgisi bulunan 21 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 504 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kafkas Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Ardahan’ın En İyi Liseleri

Ardahan çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kafkas Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Artvin Çoruh Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Ardahan’ın Liseleri

Ardahan çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.