Aydın İl Geneli Bilgileri

Aydın çevresinde bilgisi bulunan 133 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 5.877 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Aydın’ın En İyi Liseleri

Aydın çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Dokuz Eylül Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Aydın’ın Liseleri

Aydın çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.