Bayburt İl Geneli Bilgileri

Bayburt çevresinde bilgisi bulunan 14 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 588 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Bayburt Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Erzincan Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Bayburt’un En İyi Liseleri

Bayburt çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Bayburt Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Erzincan Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Bayburt’un Liseleri

Bayburt çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.