Bitlis İl Geneli Bilgileri

Bitlis çevresinde bilgisi bulunan 51 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.585 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Bitlis Eren Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Bitlis’in En İyi Liseleri

Bitlis çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Bitlis Eren Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Bitlis’in Liseleri

Bitlis çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.