Bolu İl Geneli Bilgileri

Bolu çevresinde bilgisi bulunan 42 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.750 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Bolu’nun En İyi Liseleri

Bolu çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Bolu’nun Liseleri

Bolu çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.