Burdur İl Geneli Bilgileri

Burdur çevresinde bilgisi bulunan 48 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.668 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Burdur’un En İyi Liseleri

Burdur çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Burdur’un Liseleri

Burdur çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.