Bursa İl Geneli Bilgileri

Bursa çevresinde bilgisi bulunan 275 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 17.782 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Bursa’nın En İyi Liseleri

Bursa çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Bursa’nın Liseleri

Bursa çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.