Çankırı İl Geneli Bilgileri

Çankırı çevresinde bilgisi bulunan 37 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 956 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Çankırı’nın En İyi Liseleri

Çankırı çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Çankırı’nın Liseleri

Çankırı çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.