Çorum İl Geneli Bilgileri

Çorum çevresinde bilgisi bulunan 83 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 3.237 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Çorum’un En İyi Liseleri

Çorum çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Hitit Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Çorum’un Liseleri

Çorum çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.