Denizli İl Geneli Bilgileri

Denizli çevresinde bilgisi bulunan 131 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 6.349 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Pamukkale Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Denizli’nin En İyi Liseleri

Denizli çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Pamukkale Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Denizli’nin Liseleri

Denizli çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.