Düzce İl Geneli Bilgileri

Düzce çevresinde bilgisi bulunan 45 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.059 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Düzce Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Düzce’nin En İyi Liseleri

Düzce çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Düzce Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Düzce’nin Liseleri

Düzce çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.