Elazığ İl Geneli Bilgileri

Elazığ çevresinde bilgisi bulunan 80 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 4.307 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Fırat Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Bingöl Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Elazığ’ın En İyi Liseleri

Elazığ çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Elazığ’ın Liseleri

Elazığ çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.