Erzurum İl Geneli Bilgileri

Erzurum çevresinde bilgisi bulunan 109 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 5.702 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Erzurum’un En İyi Liseleri

Erzurum çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Erzincan Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Erzurum’un Liseleri

Erzurum çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.