Gaziantep İl Geneli Bilgileri

Gaziantep çevresinde bilgisi bulunan 160 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 9.686 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Gaziantep Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Gaziantep’in En İyi Liseleri

Gaziantep çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Gaziantep’in Liseleri

Gaziantep çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.