Giresun İl Geneli Bilgileri

Giresun çevresinde bilgisi bulunan 83 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.905 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Giresun Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Giresun’un En İyi Liseleri

Giresun çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Giresun’un Liseleri

Giresun çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.