Gümüşhane İl Geneli Bilgileri

Gümüşhane çevresinde bilgisi bulunan 27 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 892 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Gümüşhane Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Gümüşhane’nin En İyi Liseleri

Gümüşhane çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Gümüşhane Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Gümüşhane’nin Liseleri

Gümüşhane çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.