Hakkari İl Geneli Bilgileri

Hakkari çevresinde bilgisi bulunan 31 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 997 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Hakkari’nin En İyi Liseleri

Hakkari çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Hakkari’nin Liseleri

Hakkari çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.