Hatay İl Geneli Bilgileri

Hatay çevresinde bilgisi bulunan 162 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 9.045 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Mustafa Kemal Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Hatay’ın En İyi Liseleri

Hatay çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Mustafa Kemal Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Hatay’ın Liseleri

Hatay çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.