İstanbul İl Geneli Bilgileri

İstanbul çevresinde bilgisi bulunan 1290 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 79.789 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

İstanbul’un En İyi Liseleri

İstanbul çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

İstanbul’un Liseleri

İstanbul çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.