Kahramanmaraş İl Geneli Bilgileri

Kahramanmaraş çevresinde bilgisi bulunan 132 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 6.211 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, İnönü Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kahramanmaraş’ın En İyi Liseleri

Kahramanmaraş çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kahramanmaraş’ın Liseleri

Kahramanmaraş çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.