Karabük İl Geneli Bilgileri

Karabük çevresinde bilgisi bulunan 38 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.396 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Karabük Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Karabük’ün En İyi Liseleri

Karabük çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Karabük Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Karabük’ün Liseleri

Karabük çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.