Karaman İl Geneli Bilgileri

Karaman çevresinde bilgisi bulunan 45 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.567 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Karaman’ın En İyi Liseleri

Karaman çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Karaman’ın Liseleri

Karaman çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.