Kars İl Geneli Bilgileri

Kars çevresinde bilgisi bulunan 41 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.666 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kafkas Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kars’ın En İyi Liseleri

Kars çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kafkas Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kars’ın Liseleri

Kars çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.