Kastamonu İl Geneli Bilgileri

Kastamonu çevresinde bilgisi bulunan 68 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.859 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kastamonu Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kastamonu’nun En İyi Liseleri

Kastamonu çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kastamonu Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kastamonu’nun Liseleri

Kastamonu çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.