Kayseri İl Geneli Bilgileri

Kayseri çevresinde bilgisi bulunan 173 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 9.361 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Erciyes Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Niğde Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kayseri’nin En İyi Liseleri

Kayseri çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kayseri’nin Liseleri

Kayseri çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.