Kilis İl Geneli Bilgileri

Kilis çevresinde bilgisi bulunan 16 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 689 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kilis’in En İyi Liseleri

Kilis çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kilis’in Liseleri

Kilis çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.