Kırıkkale İl Geneli Bilgileri

Kırıkkale çevresinde bilgisi bulunan 62 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.017 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kırıkkale Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kırıkkale’nin En İyi Liseleri

Kırıkkale çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kırıkkale Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kırıkkale’nin Liseleri

Kırıkkale çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.