Kırklareli İl Geneli Bilgileri

Kırklareli çevresinde bilgisi bulunan 48 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.785 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Trakya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kırklareli’nin En İyi Liseleri

Kırklareli çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kırklareli’nin Liseleri

Kırklareli çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.