Kırşehir İl Geneli Bilgileri

Kırşehir çevresinde bilgisi bulunan 46 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.703 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Ahi Evran Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kırşehir’in En İyi Liseleri

Kırşehir çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Ahi Evran Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kırşehir’in Liseleri

Kırşehir çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.