Kocaeli İl Geneli Bilgileri

Kocaeli çevresinde bilgisi bulunan 187 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 10.212 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Kocaeli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Kocaeli’nin En İyi Liseleri

Kocaeli çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Kocaeli’nin Liseleri

Kocaeli çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.