Konya İl Geneli Bilgileri

Konya çevresinde bilgisi bulunan 283 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 12.276 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Kto Karatay Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Konya’nın En İyi Liseleri

Konya çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Kto Karatay Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Konya’nın Liseleri

Konya çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.