Manisa İl Geneli Bilgileri

Manisa çevresinde bilgisi bulunan 176 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 7.667 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Manisa’nın En İyi Liseleri

Manisa çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Dokuz Eylül Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Manisa’nın Liseleri

Manisa çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.