Mardin İl Geneli Bilgileri

Mardin çevresinde bilgisi bulunan 94 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 3.487 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Mardin’in En İyi Liseleri

Mardin çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Mardin’in Liseleri

Mardin çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.