Mersin İl Geneli Bilgileri

Mersin çevresinde bilgisi bulunan 206 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 11.107 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Mersin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Mersin’in En İyi Liseleri

Mersin çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Mersin Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Mersin’in Liseleri

Mersin çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.