Nevşehir İl Geneli Bilgileri

Nevşehir çevresinde bilgisi bulunan 54 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 1.667 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Nevşehir’in En İyi Liseleri

Nevşehir çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Nevşehir’in Liseleri

Nevşehir çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.