Niğde İl Geneli Bilgileri

Niğde çevresinde bilgisi bulunan 50 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.085 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Niğde Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Niğde’nin En İyi Liseleri

Niğde çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Niğde Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Niğde’nin Liseleri

Niğde çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.