Ordu İl Geneli Bilgileri

Ordu çevresinde bilgisi bulunan 102 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 4.409 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Ordu’nun En İyi Liseleri

Ordu çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Ordu’nun Liseleri

Ordu çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.