Osmaniye İl Geneli Bilgileri

Osmaniye çevresinde bilgisi bulunan 69 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 3.268 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Anadolu Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Osmaniye’nin En İyi Liseleri

Osmaniye çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Çukurova Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Osmaniye’nin Liseleri

Osmaniye çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.