Rize İl Geneli Bilgileri

Rize çevresinde bilgisi bulunan 67 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 2.562 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Rize’nin En İyi Liseleri

Rize çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Rize’nin Liseleri

Rize çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.