Sakarya İl Geneli Bilgileri

Sakarya çevresinde bilgisi bulunan 115 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 5.560 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Sakarya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Sakarya’nın En İyi Liseleri

Sakarya çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Sakarya Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Sakarya’nın Liseleri

Sakarya çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.