Samsun İl Geneli Bilgileri

Samsun çevresinde bilgisi bulunan 163 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 8.186 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ordu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Samsun’un En İyi Liseleri

Samsun çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Samsun’un Liseleri

Samsun çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.