Şanlıurfa İl Geneli Bilgileri

Şanlıurfa çevresinde bilgisi bulunan 172 lise geçtiğimiz YGS/LYS döneminde 7.141 mezununu lisans programlarına yerleştirmişlerdir. Bu ilin mezunları en çok sayıda Harran Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir.

Şanlıurfa’nın En İyi Liseleri

Şanlıurfa çevresindeki en iyi 20 liseyi aşağıdaki listede görebilirsiniz. İldeki en iyi liselerin mezunları ise en çok sayıda Harran Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İnönü Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi lisans programlarına girmişlerdir. En iyi lise sıralaması liselerin LYS performanslarına göre yapılmaktadır. İldeki bütün liselerin listesini ise bir aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Şanlıurfa’nın Liseleri

Şanlıurfa çevresindeki bütün liseleri (en iyiler dahil) aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Tablo Açıklamaları

Not: Bazı kapatılmış/ismi değiştirilmiş liseler listelerin içerisinde yer alabilirler. Yukarıdaki bilgiler bir önceki yılın gerçekleşmiş üniversite sınavı performanslarına ait olup, lise bilgileri ÖSYM’den alınmıştır. Yanlış bir bilgi gördüğünüzde iletişim kısımından mesaj gönderebilirsiniz.